«

»

joulu 06

SM-Hallisarja 2016-2017 pistetilanne

Naisten sarjatilanne
SM-Tour 3 tulokset
SM-Tour 2 tulokset
SM-Tour 1 tulokset

Avoin

1. Otso 296 (96+100+100)
2. UFO 296 (100+99+97)
3. Terror 295 (99+98+98)
4. Saints 293 (97+97+99)
5. Otso 2 290 (98+96+96)

6. Team 283 (95+94+94)
7. SOS 282 (94+95+93)
8. LeKi 281 (93+93+95)
9. Sleepwalkers 279 (93+93+93)
10. Alakoirat 272 (91+91+90)

11. UFO Akatemia 268 (89+90+89)
12. Polli 268 (90+89+89)
13. Disquitos 266 (90+89+89)
14. Team 2 261 (87+87+87)
15. FreezeBees 256 (84+86+86)

16. ViRHe 255 (85+85+85)
17. Sleepwalkers 2 251 (83+85+83)
18. WWW 165 246 (82+83+81)
19.LoHi 245 (81+82+82)
20. Otso 3 173 (89+0+84) (ei osallistunut Tour 2)

21. Ultimate Saku (ulkomainen joukkue, ei pisteitä)
22. Tallinn Thunder (ulkomainen joukkue, ei pisteitä)

Naiset

1. Atletico 298 (100+98+100)
2. Helsinki Ultimate 1 298 (99+100+99)
3. UFO 294 (97+99+98)
4. Viima 292 (98+97+97)
5. SOS 286 (94+96+96)

7. Disquitos 283 (94+96+96)
8. UfoBees 273 (88+91+94)
9. UFO Ladies 192 (96+96+0) (projektijoukkueena Tour 3:lla)
10. Terror 184 (91+93+0) (Tour 3:n C-sarja peruttiin)

11. Helsinki Ultimate 2 183 (92+91+0) (Tour 3:n C-sarja peruttiin)
12. Atletico 2 181 (89+92+0) (Tour 3:n C-sarja peruttiin)
13. Sleepwalkers 176 (87+89+0) (Tour 3:n C-sarja peruttiin)

14. Lynx Jr. (ulkomainen joukkue, ei pisteitä)
15. Pohjoisviima (projektijoukkue, ei pisteitä)

SM-Tour 3 sijoitukset lohkoittain

Avoin

1. Otso
2. Saints
3. Terror
4. UFO
5. Otso 2
6. LeKi
7. Team
8. SOS

9. Sleepwalkers
10. Disquitos
11. Alakoirat
12. UFO Akatemia

13. Polli
14. Team 2
15. FreezeBees
16. ViRHe
17. Otso 3
18. Sleepwalkers 2
19. LoHi
20. WWW

Naiset

1. Atletico
2. Helsinki Ultimate 1
3. UFO
4. Viima
5. SOS

6. UFO Ladies*
7. Disquitos
8. UfoBees

*projektijoukkue eli ei kerää sarjapisteitä eikä voi nousta sarjatasolla

SM-Tour 2 sijoitukset lohkoittain

Avoin

1. Otso
2. UFO
3. Terror
4. Saints
5. Otso 2
6. SOS
7. Team
8. Sleepwalkers

9. LeKi
10. Alakoirat
11. UFO Akatemia
12. Polli

13. Disquitos
14. Team 2
15. FreezeBees
16. ViRHe

17. Ultimate Saku*
18. Tallinn Thunder*
19. Sleepwalkers 2
20. WWW
21. LoHi

Naiset

1. Helsinki Ultimate 1
2. UFO
3. Atletico
4. Viima
5. UFO Ladies

6. SOS
7. Disquitos
8. Terror
9. Atletico 2
10. Helsinki Ultimate 2

11. Lynx Jr*
12. UfoBees
13. Pohjoisviima*
14. Sleepwalkers

*projektijoukkue eli ei kerää sarjapisteitä eikä voi nousta sarjatasolla

SM-Tour 1 sijoitukset lohkoittain

Avoin

1. UFO
2. Terror
3. Otso 2
4. Saints
5. Otso
6. Team
7. SOS
8. LeKi

9. Sleepwalkers
10. Alakoirat
11. Polli
12. Otso 3

13. UFO Akatemia
14. Team 2
15. Disquitos
16. ViRHe
17. FreezeBees
18. Sleepwalkers 2
19. WWW
20. LoHi

Naiset

1. Atletico
2. Helsinki Ultimate 1
3. Viima
4. UFO

5. UFO Ladies
6. SOS
7. Disquitos
8. Helsinki Ultimate 2

9. Terror
10. Atletico 2
11. UfoBees
12. Sleepwalkers

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Voit käyttää näitä HTML tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jotta kommentointi onnistuisi vain ihmisiltä eikä roboteilta, vastaa oheiseen kysymykseen ennen lähettämistä.

Liitokiekolla pelattava joukkuelaji on nimeltään u....e?